„Dlaczego tak drogo?” czyli słów parę o cenie montażu kamienia

Pojęcie „drogo” jest rzecz jasna sprawą względną, gdyż:

  • zarabiamy różnie
  • inaczej patrzymy na kwestie pieniędzy
  • inaczej patrzymy na kwestię zapłaty za świadczone usługi

Celem tego artykułu nie jest nikogo obrażać czy krytykować ale raczej wyjaśnić, że ceny montażu, który świadczymy u klienta nie biorą się znikąd.

Na przestrzeni kilku lat zebraliśmy doświadczenie, które pokazuje nam, że – wbrew niektórym opiniom – montaż blatów kuchennych, łazienkowych czy chociażby schodów, nie polega tylko na „położeniu kamienia i posilikonowaniu”.

Owszem, zdarzają się montaże, które trwają 1-2 godziny ale są one niestety rzadkością, ponieważ z reguły istnieje cała masa czynników, która może utrudnić nam pracę.

Czynników takich jak choćby:

  • nierówne ściany
  • niestabilne i niewypoziomowane meble oraz nieprzygotowane do kompletnego montażu (np. brak otworu w blacie mebla łazienkowego na zlew)
  • nieprzygotowane miejsce do montażu (np. stary blat, który należy zdemontować, co nie jest naszym zadaniem, zgodnie z warunkami umowy, jakie podpisujemy z klientami)
  • wąska klatka schodowa, którą trzeba dotrzeć np. na ósme piętro z blatem ważącym ponad 200 kg (tę realizację możesz zobaczyć tutaj)
  • okoliczności, które zmuszają do kilkukrotnej wizyty u klienta, jak np. zmiany, które wcześniej przez klienta nie zostały uwzględnione

Powyższa lista nie jest kompletna i nie jest również formą zrzucenia winy na klienta, meblarza czy wykonawcę prac remontowo-budowlanych, który wykonał swoją pracę przed położeniem blatu.

Takie są po prostu realia, z którymi się spotykamy i na podstawie których ustalamy cenę naszej pracy, która w części wynika również z ryzyka związanego z całym montażem.

Tak, ryzyka, ponieważ klienci czasami nie zdają sobie sprawy również z tego, że nigdy nie ma 100% gwarancji na to, że blat, który należy zamontować, nie pęknie lub nie uszkodzi się choćby w najmniejszym stopniu.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które pokazują, że czasami przed położeniem kamienia, trzeba wykonać sporo innej pracy 🙂

Jak widać na podstawie powyższych zdjęć, montaż to czasami kilka(naście) godzin pracy.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi rzuciliśmy choć trochę światła na kwestię ceny.

Owszem, zawsze będzie tak, że dla jednych nasze ceny będą zbyt wysokie, podczas gdy dla innych będą po prostu odpowiednie.

W tym celu również stworzyliśmy na naszej stronie kalkulator, który pozwala oszacować, czy podana kwota realizacji jest akceptowalna czy też nie.

Kliknij tutaj aby oszacować orientacyjną cenę blatu i w ten sposób określić czy nasze warunki są dla Ciebie akceptowalne.

Jeśli tak, to poniżej możesz znaleźć dwie formy kontaktu z nami:

Możesz do nas napisać (kliknij aby wysłać e-mail)

Możesz do nas zadzwonić (kliknij aby wybrać numer)

Jeśli chcesz, możesz również zostawić swoje pytanie bądź opinię w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *