Co lepsze do kuchni i łazienki? Granit czy konglomerat kwarcowy?

Jest sprawą jasną, że o gustach się nie rozmawia i prawda ta dotyczy tak samo wykończenia wnętrz w domach lub mieszkaniach.

Mówiąc inaczej, trudno jest generalizować i jednoznacznie powiedzieć, że np. granit jest lepszy od konglomeratu lub na odwrót.

Każdemu z nas podoba się coś innego i każdy z nas wykańcza swoje wnętrza w odpowiedni dla siebie sposób, i oprócz samego gustu, dochodzi zawsze aspekt finansowy, który stanowi istotny element wyboru materiałów, które będą stanowić składowe naszych wnętrz.

Kiedy jednak zechcemy porównać granit i konglomerat kwarcowy do wykonania blatów kuchennych lub łazienkowych, dobrze jest po prostu wiedzieć o kilku rzeczach, które przedstawiamy w tym artykule.

Pójdziemy jednocześnie o mały krok, przedstawiając spostrzeżenia, jakie wynikają z porównania konglomeratu kwarcowego (wybranego np. na blat kuchenny) z granitem naturalnym, marmurem, płytą akrylową lub laminowaną.

Konglomerat w porównaniu z granitami naturalnymi posiada wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne , uderzenia i obciążenia.

Poza tym, wykorzystując właśnie ten materiał, uzyskuje się poczucie materiału naturalnego, który jednak cechuje się wielokrotnie niższą nasiąkliwością powierzchni i jest odporny na plamy a jego spoistość wewnętrzna daje mu wysoki wskaźnik antybakteryjności.

Kolejna rzecz to taka, że konglomerat jest twardszy i bardziej wytrzymały od naturalnych kamieni jak marmur czy granit. Bierze się to stąd, że w większości jest wykonany z kwarcu, który w przeciwieństwie do marmuru czy granitu jest odporny na działanie kwasów, natomiast w odróżnieniu od produktów z akrylu lub laminatu, zawiera ponad 90% substancji nieorganicznych, co sprawia, że jego powierzchnia jest o wiele bardziej twarda, odporna i trwała.

Jesteśmy przekonani, że każdy z nas potrafi dokonać właściwych dla siebie wyborów i mamy nadzieję, że to czym podzieliliśmy się w tym artykule, pomoże Ci zdecydować, czy w Twoim przypadku lepszym wyborem do wykończenia wnętrz będzie granit, czy konglomerat kwarcowy.

Poniżej prezentujemy dwa zdjęcia blatów, które wykonaliśmy dla swoich klientów. Jeden z nich (po lewej) jest wykonany z granitu a drugi (z prawej) z konglomeratu.

Granit vs. Konglomerat Kwarcowy

Ze swojej strony możemy wykonać zarówno blaty z granitu jak i z konglomeratu. Tym jednak co zauważyliśmy, to to, że konglomerat jest po prostu wybierany częściej przez naszych klientów i z całą pewnością przyczyniają się do tego mocno powody, które przedstawiliśmy powyżej.

Kolejna przewaga konglomeratu kwarcowego

Jest jeszcze coś, co przemawia za tym właśnie materiałem i jest to różnorodność pod kątem kolorów oraz wzorów, co zdecydowania pomaga dobrać najlepiej pasujący materiał do stworzenia blatu do kuchni lub łazienki.

Kliknij tutaj aby zobaczyć dostępne u nas kolory i wzory konglomeratu kwarcowego

Jest jasne, że najlepszym sposobem doboru właściwego wzoru, jest zobaczyć go na własne oczy. Mając jednak wstępnie wybrany kolor i wzór z naszej strony, będzie nam łatwiej wykonać dla Ciebie darmową wycenę.

Tak, jesteśmy gotowi zrobić dla Ciebie darmową wycenę przez e-mail lub telefon. Wystarczy wybrać jedną z poniższych form kontaktu.

Jeśli uważasz, że przedstawione tutaj informacje są przydatne, to podziel się tym artykułem z innymi, wybierając właściwy „przycisk” poniżej.

2 komentarze do „Co lepsze do kuchni i łazienki? Granit czy konglomerat kwarcowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *