Blat łazienkowy ze spieku Avatar Blue

O gustach – zgodnie z powiedzeniem – nie rozmawia się i jest tak z prostego powodu: każdemu z nas podoba się coś innego i każde zdanie oraz opinię należy szanować.

Z drugiej z kolei strony są materiały, które – nawet jeśli nie podobają się wszystkim – to z całą pewnością potrafią zrobić pozytywne wrażenie.

W naszej opinii takim materiałem może być spiek kwarcowy o nazwie Avatar Blue.

To właśnie z niego nasi klienci zamówili blat łazienkowy z otworami na dwie umywalki podwieszane i dwie baterie.

Zanim przejdziemy do pokazania efektu finalnego, dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie:

Czym jest spiek kwarcowy?

Zgodnie z informacją na stronie https://in360.pl/porady/spieki-kwarcowe-co-to-spiek/:

Spiek kwarcowy to mieszanka naturalnych minerałów. Nie występuje jednak naturalnie w środowisku, spieki powstają w wyniku mieszania, a następnie prasowania wielu minerałów, m.in. piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych oraz barwników. Powstałą mieszaninę utwardza się poprzez wypalanie w piecach hybrydowych. Proces przebiega w temperaturze przekraczającej 1200°C. W ten sposób powstaje wielkogabarytowa płyta o wymiarach np. 300 na 120 cm. Co ciekawe, grubość takiej płyty wynosi zaledwie ok. 4-7 mm, dzięki czemu jest z niezwykle lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała.

OK, skoro to wiemy to czas przejść do głównego bohatera czyli blatu łazienkowego. Oto jak prezentuje się on po montażu…

Myślisz o blatach kamiennych w Twoim domu? Kliknij tutaj i zrób wstępną wycenę samemu.

Jeśli powyższa realizacja podoba Ci się i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ewentualnej realizacji blatu z tego lub innego materiału (tutaj znajdziesz wszystkie wzory i kolory) u Ciebie, to po prostu skontaktuj się z nami.

Możesz do nas napisać (kliknij aby wysłać e-mail)

Możesz do nas zadzwonić (kliknij aby wybrać numer)

Możliwe również, że jesteś osobą, która najpierw chce mieć jak najwięcej danych przed kontaktem z nami. W takiej sytuacji mamy bardzo dobrą wiadomość.

Możesz bowiem wyliczyć samemu orientacyjną cenę Twojej realizacji, wykorzystując do tego celu nasz kalkulator (kliknij tutaj aby do niego przejść). Możesz także zlecić nam dokładny pomiar i wycenę u Ciebie w domu – zrobisz to tutaj.

Spiek kwarcowy w kuchni…

Spieki kwarcowe są również wybierane jako materiał do wykonania blatów kuchennych. Przykładem może być ten poniżej, wykonany ze spieku Naturali Calacatta Venato…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *